apple
apple
apple

Розвиваючі іграшки для дітейЯк правильно вибрати розвиваючу іграшку для дитини?


Неважливо, купують батьки іграшки дитині напередодні Нового року або на день народження, або це просто бажання порадувати малюка - важливо підходити до вибору відповідально. Але який зробити вибір? Далі буде розглянуто, які завдання потрібно ставити при виборі іграшки першочерговими і на що саме звертати увагу.


  • Завдання перше


Обов'язково враховувати схильності і переваги самої дитини, але також треба відштовхуватися від рівня її розвитку. Наприклад, батькам варто не просто купити іграшку, яку можна катати по підлозі. Треба шукати конструктори, машинки або літаки, які можна збирати з частин. Буде корисно, якщо всередині сидять маленькі чоловічки, адже з ними можна придумати масу цікавих ігор.

Якщо поставити за мету відшукати такі, то їх ви знайдете не мало. Наприклад, можна вибрати не окрему іграшку, а набір. Це дозволить малюкові збирати власні конструкції, придумувати нові сюжети гри. Набори розвивають тактику і стратегію, навіть особистість самого маленького гравця.


  • Завдання друге


Батьки повинні поступово прищеплювати своєму малюкові любов до ігор, але не до всіх, а до тих, де грають компанією, а не поодинці. Так батьки точно не виростять соціопата, а навпаки, малюк буде освоювати навички спілкування та командної гри, заводити нових друзів. І нехай вони поки йому не особливо цікаві, дитина не вибирає їх в якості улюблених, але це допоможе йому в майбутньому.

Деякі психологи говорять, що м'які іграшки роблять характер дитини більш м'яким, дбайливим і привчають навіть до відповідальності. Батькам варто поповнити арсенал іграшок і ними. Адже обов'язково знайдеться на прилавку магазину ведмежа або цуценя, з якими навіть затятий прихильник машинок захоче пограти. Якщо малюкові важко на перших порах грати в групові ігри, то батьки можуть скласти компанію, приділити увагу спільним іграм. Витрачений час не тільки дозволить розвивати дитину, а й допоможе батькам зблизитися з дитиною.


  • Завдання третє


Обов'язково вибирають для дитини іграшки, з якими він може і буде грати довго один. Це скоріше паличка - виручалочка для батьків. Особливо, коли справ по дому по вуха.


  • Розвиваючі іграшки з урахуванням віку


Якщо відвідати магазин дитячих іграшок або великий торговий центр, то очі розбігаються від різноманіття. І тому не дивно, що так важко зробити вибір. Чи сподобається іграшка малюкові, а чи варто її брати? Чи буде вона для нього корисною, чи здатна вона розвивати дитину? Тому ми рекомендуємо робити покупки в інтернет-магазині.

Важливо, щоб самі ляльки чи машинки, пірамідки і м'ячики були не тільки цікаві та бажані, але і розвивали дитину. Але що це за іграшки? Так розвиваючими іграшками називають ті, які в процесі гри не тільки допомагають дитині весело проводити час і пізнавати навколишній світ, а й навчають її. Вони допомагають розуміти навколишній світ, але при цьому повинні відповідати віку дитини. Такий віковий ценз важливий як критерій при виборі іграшки.

Наприклад, починати треба з самого маленької дитини, простір якої обмежено колискою або ігровим манежем. Тато і мама купують таким діткам брязкальця. Але як вони можуть розвивати дитину? Брязкальця допомагають малюку вчитися управляти ручками, розвиває рефлекторні навики: вистачати і переміщати з долоньки в долоньку, кидати і так далі.

Коли ж малюк залишає простір колиски і манежу, починає активно повзати і досліджувати навколо себе простір, то на даному етапі йде формування його характеру. Вже помітні його схильності і інтереси, наскільки він активний, і від цього буде залежати, якої форми і навіть формату буде майбутня його іграшка, якій тематиці вона буде присвячена.

Якщо це дитина однорічного віку, вона вже буде впізнавати батьків, їхні голоси і обличчя. І на даному етапі батьки повинні розвивати її мовну активність, як і рухові навички. Відповідно іграшки варто вибирати яскравими і різними по своїй фактурі, особливо добре, якщо вони будуть музичними. Наприклад, можна купити неваляшку або музичне піаніно з кнопками, пірамідку.

Для хлопців старшого віку, які вже вміють говорити і самостійно ходять, батьки можуть вибирати іграшки в форматі трансформерів. Вони можуть складатися з кубиків і відерець, кошиків і кульок, які без особливих зусиль і небезпеки для здоров'я малюка можна збирати / розбирати, приводити в рух.

Підводячи підсумки, можна резюмувати, що до 6 років малюк повинен володіти достатнім словниковим запасом, знати назви предметів і квітів, тварин і рослин. Розрізняти, що таке добре і що таке погано, розуміти емоції навколишніх і іграшки в даному розвитку займають важливу роль. Вони не просто допомагають пізнавати світ, а й відтворюють, нехай і в ігровій формі, багато життєвих ситуацій, вчать самостійності.


Розгорнути