apple
apple
apple

Пазли для дітейЗбирати пазли подобається як дорослим, так і дітям, саме цей факт забезпечує їм таку популярність вже не перший рік. Однак для дітей пазли не тільки цікаве заняття, але і розвиваюче.


 • Користь збирання пазлів


Ця проста на перший погляд гра, грає велику роль в розвитку дитини. Завдяки складання пазлів у малюка починає розвивати логічне мислення, він вибудовує стратегію процесу гри.


На першому етапі гри, маляті потрібно дати пазли з декількох частин, а коли він почне без зусиль їх складати, додавати ще кілька елементів. Так почне розвиватися концентрація уваги на одній справі, і завзятість.


За рахунок дрібних деталей, пазли розвивають дрібну моторику і пам'ять дитини. Пам'ять розвивається завдяки вихідній картинці, на яку малюк буде орієнтуватися під час збирання зображення. І через деякий час він вже самостійно зможе складати потрібні елементи, незважаючи на вихідну картину.


Для того щоб скласти картинку з пазлів, потрібно посидючість, терпіння і наполегливість. А що може швидше за все навчити цим якостям дитину, якщо не гра.


 • Різновиди дитячих пазлів

В основному всі пазли, незалежно від рівня складності, маркують що вони призначені для дітей з трирічного віку. Однак ними можна почати грати і раніше, так як дрібну моторику малюка потрібно розвивати раніше.


Складати пазли дитині буде складніше, ніж грати з великими іграшками, але саме це і потрібно для повноцінного розвитку моторики.


Збираючись придбати дитині пазли, спочатку потрібно ознайомитися з їх видами, і вже відштовхуючись від цього зробити правильний вибір.


 1. Основною характеристикою всіх пазлів є кількість деталей, які потрібно скласти в зображення. У свою чергу кількість пазлів визначає і рівень складності: простий (до 54 деталей), середній (від 80 деталей до 1000), складний (від 1000). Звичайно, не варто купувати дитині пазли з багатьма елементами, так як вона просто не зможе їх скласти. А в майбутньому це може привести до того, що дитина не захоче більше з ними грати.
 2. Дитячі пазли на відміну від дорослих, мають великі елементи. Це пов'язано з тим, що малюк може з легкістю захопити великі деталі, а що стосується дрібних і середніх, то поки у нього це не вийде. Так як погано розвинена координація і дрібна моторика.
 3. Стандартна і всім відома форма пазлів - прямокутники, на одних є опуклості, а на інших западини, що і надає зчеплення деталей під час складання. Однак дитячі пазли мають різноманітну форму деталей: трапецієподібні, трикутні, багатокутні і криволінійні.
 4. Залежно від матеріалу з якого зроблені пазли, вони бувають: картонні (не дорогі, найбільш поширені), гумові (м'які, зроблені зі спеціальної гуми), дерев'яні (в основному мають великі розміри, що для дітей дуже важливо), магнітні (поверхня зроблена з вінілу, деталі м'які, притягуються до металевих виробів), пластикові (довговічні пазли, проте зчеплення деталей може бути не міцним, або навпаки).
 5. Пазли бувають плоскими, в більшості випадків, і об'ємні. Плоскі пазли являють собою зображення, яке може бути круглої, квадратної, прямокутної форми. А об'ємні пазли створюють різні тривимірні картинки, такі як автомобілі, квіти, кульки, кораблі.
 6. Існують пазли настільні, які використовуються найчастіше, і підлогові. Підлогові представляють собою пазли великих розмірів, вони призначені для дітей зовсім юного віку. Підлогові пазли виробляють із пластику, спеціальної гуми та дерева. До того ж, їх можна використовувати як ортопедичні килимки.


 • Рекомендації при виборі пазлів для дітей


Виробники пропонують широкий асортимент пазлів для дітей, однак потрібно вибрати такі, які будуть цікаві малюкові. Вибираючи пазли своєму малюкові слід враховувати вік дитини, не варто купувати дитині пазли в яких зображення складається з безлічі деталей. У нього просто не вистачить терпіння їх скласти, та й розмір таких пазлів в основному не великий, а дитині складно грати з дрібними елементами.


 • Рекомендується вибирати зображення на пазлах не надто складне, де немає різноманітних колірних відтінків, так як він може заплутатися в них. Малюнок повинен привертати увагу малюка, тому потрібно брати зображення улюблених героїв.
 • Варто звернути увагу і на якість елементів, вони повинні бути міцними, інакше малюк незабаром зімне або поламає їх.
 • Для дітей є спеціальна рамка, куди можна складати пазли, або основа, на якій завдано готовий малюнок, тоді малюк буде бачити куди йому класти ту чи іншу деталь.
 • Для зовсім маленьких, які тільки починають освоювати гру, досить дати пазли з чотирьох деталей.
Розгорнути