М'які іграшки для дітей
Жодна дитина в дитинстві не залишалась без іграшок, вони улюблені всіма дітьми незалежно від віку. І як же приємно отримати в подарунок, або просто придбати м'якого «пухнастика». Такий товар в наш час на будь-який вибір і колір. А який матеріал виробу безпечніше, якісніше, як підібрати за віком, бажано вивчити інформацію заздалегідь.
- Види м'яких іграшок
У дітей проявляється інтерес до іграшки, відповідаючи його розвитку, тому ігрові вироби діляться на види за віком:
- Ясельний період до 3-ох років.
Малюки до року за допомогою іграшок вчаться розвивати зір, слух, сприймати кольори. Одночасно тренується хапальний навик завдяки брязкальцям, підвіскам, прикріпленим над ліжечком. Відповідно дитячі предмети повинні бути гігієнічними і безпечними, адже часто карапуз бере їх в рот. А яскравість, легкість і проста форма іграшки дозволяє вивчати навколишній світ ще з більшим інтересом.
Коли дитина підростає і намагається вставати, незамінними стануть: плюшеві м'ячики, пірамідки, барила, які допоможуть сформувати координацію рухів. Діти від 1 до 3 років стають дуже допитливими, з'являється уявлення про колір, форму предмета. Для підтримки інтересу навколишнього світу, розвитку дрібної моторики карапуза, знадобляться м'які книжки з різноманітними липучками і деталями.
- Дошкільний вік від 3 до 7 років.
У цей віковий період діти люблять фантазувати, особливо вивчати предмети і явища, виявляти фізичну активність. Щоб дитина познайомилась з призначенням різних предметів безпечно і з користю, підійдуть:
- м'які, текстильні іграшки;
- ляльки з одягом;
- транспорт;
- фігурки людей, тварин;
- іграшкові будівельні матеріали.
Більш старші діти вважають за краще ті ж ігрові предмети, але вже з більш ускладненим призначенням. Особлива роль приділяється іграшок однієї тематики: дитячий сад, ляльковий театр, завод. Ігрові предмети в такому випадку розвивають почуття колективізму і товариства у хлопців.
- Старший дошкільний вік
Дитина з 7 років стає більш самостійним і починає проявляти творчий характер. Асортимент іграшок для цієї дитячої категорії різноманітний і спрямований на підготовку до школи: набір букв і цифр у м'якому форматі, азбука, театральні фігурки. Ігрова діяльність в такому форматі сприяє вигадування сюжетів, розвитку фантазії.
- Матеріал
Під час покупки іграшок батькам необхідно звертати увагу на сертифікат, інструкцію товару, склад наповнювача. В основному м'який предмет виробляють з хутра або іншої м'якої тканини, наповнений матеріалом. Створюють «пухнастиків», використовуючи плюш з ворсом і застосовуючи яскраве забарвлення. З трикотажних тканин шиють кульки, кубики та багато іншого. І також для виготовлення м'яких іграшок підходить байка і фланель, ворсові тканини, оксамит і велюр. Фетр призначений для маленьких деталей: хвостики, лапки.
Іграшка - це улюблена забава і справжній друг малюка, формує особистість і тренує фізичні навички дитини. І, звичайно, виріб вчить бережно ставитися до предметів і сприяють прагненню до колективних ігор.