apple
apple
apple

Конструктори для дітейВиди дитячих конструкторів і їх особливості


Дитячий конструктор- захоплююча розвага для дитини. Конструювання сприяє розвитку моторики, терпіння, уваги, розумових процесів. Це надає допомогу у формуванні соціально-емоційні навичок. Конструктори викликають цікавість у дітей різного віку, а вибір ідеального варіанту, з наявністю широкого асортименту виробів, вкрай складне завдання.


  • Різновиди

Серед представленого різноманіття дитячих конструкторів є можливості класифікувати їх на різновиди за способом кріплення, за матеріалом, з якого виготовляється іграшка.


  1. М'які, з тканини. Ці вироби включають невеликі деталі, без гострих кромок. Матеріал виготовлення - тканинна основа, як наповнювач застосовується синтепон та інші різновиди синтетики. Конструктор застосовується для спорудження найпростіших будівель. Часто застосовується в дошкільних установах, ігрових кімнатах.
  2. Дерев'яні конструктори. Включає деталі: блоки, конуси, арки та інші елементи. Основа - деревина дуба, берези або сосни. Буває забарвленим і не пофарбованим. Дерев'яні вироби безпечні для дітей, вони великі, використовуються для ігор дітей 2-х річного віку.
  3. Конструктори з металу. Включають дрібні деталі: пластини, перемички та ін. Зібрати готові вироби складно. Металеві вироби мають тривалий період експлуатації. Рекомендується для школярів.
  4. Магнітні конструктори. Випускається в наборах, деталі магнітятся один до одного.
  5. Конструктори з пластика. Для створення деталей застосовується міцний і безпечний матеріал.


  • Як правильно вибрати

Вибір конструктора робиться в залежності від віку дитини, його інтересів і потреб.

  • до року

Зрозуміло, дітям не відразу дають конструктор. Найменші знайомляться з конструктором на прикладі м'яких кубиків, з 3-4 місяців. Особливості виробів - яскравість, приємні тактильні відчуття, можна спробувати на смак.

  • 1-3 роки

Після того, як дитині виповнився рік, купується підлоговий конструктор. Наявність іграшки сприяє розвитку моторики рук. В 1,5 років можна купувати блоковий конструктор. Особливу увагу при виборі конструктора приділяється параметрам деталей: чим більше, тим краще.

2 роки - будівельні набори, м'які конструктори геометричної форми. У цьому віці розвивається просторове сприйняття. За допомогою деталей конструктора збираються будівлі, тварини, фігурки та ін.

Увага! До 3 років дитині не даються конструктори з дрібними деталями, зокрема блокові, на магнітах.

  • 3 роки і старше

У міру дорослішання дитини, конструктор стає складніше: з'являються вироби з дрібними деталями, виконані з різних матеріалів, кріплень різних за формою.

Розгорнути