apple
apple
apple

Книги для дітейВажливість дитячих книг і читання для дитини


У сучасному світі для передачі інформації з'явилися різні шляхи: радіо, телебачення, кіно, інтернет. Актуальною альтернативою друкованій книзі є електронна книга.

Читання книг будь-якого виду, друкованих або електронних, має величезну роль в житті людини, в становленні його особистості, у вихованні моральності.


  • Як читання впливає на розвиток дитини


  1. Книги розширюють знання про навколишній світ, вчать думати, фантазувати, передбачати події.
  2. Читання привчає до посидючості, допомагає сформувати цінності, особисті переконання. Книги розвивають мислення, пам'ять, збагачують словниковий запас дитини. З книг діти можуть дізнатися 50% рідкісних слів. У звичайних розмовах ці слова не вживаються.
  3. Чим більше діти читають, тим їм легше вчитися в школі.


Психологи радять читати вголос, коли ще малюк в животі у мами. В 6 місяців у нього вже сформувався слух.

Новонародженому маляті приємно слухати пісеньки, потішки, лічилки. В асортименті нашого магазину є спеціальні книжки для малюків.

В 3 роки або раніше потрібно влаштовувати спільні години читання, коли батьки читають дитячу книгу вголос. Дитина розглядає картинки, слухає, уявляє, задає питання. Таке заняття не тільки виховує у малюка інтерес до читання, а й зближує батьків і дітей.

Дошкільнятам вже будуть цікаві сюжетні розповіді, казки. Можна один твір розділити на кілька вечорів, щоб дитина чекала продовження. Протягом дня вона буде думати, уявляти, що може трапитися далі. Ці прийоми відмінно розвивають мислення, усне мовлення.

Молодшому школяреві потрібно продовжувати читати вголос. Можна зробити вечірню традицію: читання вголос по черзі (дитина - дорослий). У цьому віці дитині потрібно читати не тільки, що він хоче, а й те, що буде корисно йому в школі. Якщо дитина з малечку привчена до читання, то це не створить проблеми в сім'ї.


  • Як прищепити дитині любов до читання


Починати привчати дітей до книги з раннього дитинства. Для малюків можна використовувати дитячі книжки для купання. Їх він може розглядати під час купання, може гризти. У цих книжках яскраві картинки, рухливі елементи, які привертають увагу. Дитина може ними довго грати, розглядати.


  • Дозволити дитині самій вибирати собі книгу


В книжковий магазин краще ходити з дитиною, нехай він сам вибирає книги, які хоче прочитати. В даному випадку інтерес до читання зростає.


  • Чи не перешкоджати читання однієї і тієї ж книги


Якщо дитина кілька разів просить прочитати одну і ту ж книгу - не треба відмовлятися. Значить, йому комфортно і приємно під час читання цієї книги. Книги, як улюблені іграшки, награється - піде далі.


  • Ніколи не карайте читанням


Якщо дитина провинилась, краще покарання - позбавлення комп'ютера, планшета, але не книги. Дитина повинна сприймати книгу, як друга, в складній ситуації завжди виручить. Книга в руках дитини - це спокій і усамітнення.


  • Показати зв'язок між книгою і фільмом


Після читання книги цікаво подивитися мультфільм або кінофільм. Обговорити з дитиною, як головний герой виглядає в книзі і в фільмі. Поміркувати, як би він сам зняв фільм за улюбленою книгою.

Вчені стверджують, що читання впливає на розвиток усіх ділянок мозку. Читати потрібно разом з дитиною, читати в задоволення, розуміючи, що час цінно для розвитку дитини.


Розгорнути