14 речей, які роблять інтер'єр морально застарілим

За роки роботи я знайшла своє визначення унікальним інтер'єрам. Особисто я називаю унікальністю те, до чого ваше око в інтер'єрі все ще не звик. Що вам хочеться розглядати, порівнювати, чого хочеться відчувати свою причетність і через півроку після закінчення ремонту.

Модні речі через пару сезонів перетворюються на шаржі для наступних поколінь. «Перевірені часом» прийоми викликають тягуче відчуття «нічого нового» (а ваших сил, часу та грошей при цьому було витрачено дуже багато).


Так перестаньте розуміти практично дизайнерські аксіоми. У цій статті розповім, що з ними не так.
Гарнітури - розбиваємо

Дизайн-блоги чудово пояснили нам, чим погані гарнітури: крісла та однаковий з ними диван, стіл та стільці, люстра та настінні світильники не повинні бути з однієї колекції. Такий підхід нагадує філію шоу-руму — передбачувано та нецікаво до болю: предмети не «розмовляють» один з одним, вони співіснують як машини в пробці.

Але мало хто розуміє, що це правило не тільки до меблевих наборів з однієї колекції. Те ж саме щодо предметів однієї фабрики / однієї епохи / однієї країни - це не так явно, але, повірте, речі мають єдиний культурний код, і згодом це буде вами прочитано і завчено.

Найбільший декораторський секрет – змусити шляхетні предмети різних марок, країн, епох та квітів спрацювати разом.
Люстрі – бути

Що дає світло у нашій квартирі чи будинку? Найімовірніша відповідь — люстра. Я б сказала, одна з недооцінених фігур в інтер'єрі.

Перестаньте сприймати люстру (а отже вибирати) як основне джерело світла в кімнаті. Застаріла морально не люстра, а ось це ваше ставлення до неї. Люстра — це, певним чином, арт-об'єкт, який, звичайно, дає світло, але це вдруге. Необхідного рівня освітленості можна досягти за допомогою технічного світла.

Тоді як люстра це, швидше, «про красу».


Порада: не варто заливати яскравим світлом кімнати, достатньо виділити акценти - там, де світло буде дійсно потрібне, виходячи з вашого способу життя, На допомогу вам є торшери, бра, настільні лампи, різні види підсвічування

Дерево в інтер'єрі – не тільки дуб

Переважна більшість дерев'яних та псевдодерев'яних поверхонь у нашій країні мають дубовий малюнок та текстуру, і це не лише паркетні та масивні дошки, а й поверхні столів, малюнки ламінатів, шпони дверей. Цей малюнок генетично просочив нас. Отже, підсумок — нудьга та передбачуваність: «це ми вже бачили».

При цьому практично будь-який виробник має фактури інших порід дерева. Навіть у мережевих будівельних магазинах присутні паркети та паркетні/інженерні дошки з ясена, горіха, клена та ін. за ціною, пропорційною ціною дуба. Багато виробників дверей мають двері в актуальних шпонах ясена, горіха, вишні.


Будь ласка авторизуйтесь або зареєструйтеся щоб залишити свій коментар